Jak Grać W Piłkę Ręczną

Spisu treści:

Anonim

Aby grać w piłkę ręczną, potrzebujesz zamkniętej przestrzeni, bramki i piłki o określonej wielkości. Piłkę można rzucać, pchać, uderzać dowolną częścią ciała, z wyjątkiem nogi poniżej kolana. Celem gry jest wrzucenie piłki do bramki przeciwnika.

Jak grać w piłkę ręczną

Niezbędny

sala, brama, piłka ręczna

Instrukcje

Krok 1

Zbierz dwa zespoły liczące nie więcej niż 14 osób.

Krok 2

Wyślij na boisko po 7 osób z każdej drużyny.

Krok 3

Rzuć piłkę do bramki przeciwnika, starając się nie przekroczyć linii sześciometrowej strefy przy bramce. Jednocześnie rzucaj, łap, uderzaj, pchaj piłkę rękami, głową, ciałem, a także biodrami i kolanami.

Krok 4

Bramkarz musi bronić bramki, uderzając piłkę dowolną częścią ciała, poruszając się w polu bramkowym lub pozostawiając ją, aby wziąć bezpośredni udział w grze.

Krok 5

Rozgrywka toczy się przez dwie połowy, których czas trwania wynosi pół godziny. Przerwa między połówkami trwa 10 minut.

Krok 6

Do gry w piłkę ręczną wybiera się pomieszczenie o wymiarach 40x20 m, a jako inwentarz bramkę o wymiarach 3x2 m oraz piłkę o średnicy 54-60 cm o wadze 325-475 g (dolna granica przewidziana jest dla kobiet, górna granica dotyczy mężczyzn).

Krok 7

W piłce ręcznej nie ma remisów. W przypadku równego wyniku sędzia wyznacza dodatkową połowę lub karę w postaci 5 strzałów na bramkę z odległości 7 m. Piłkę można trzymać tylko przez 3 sekundy. Tylko trzy kroki mogą biec z piłką.